tel. 22 866 76 40 do 42 | mail. info@prokser.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/prokserd/domains/prokser.eu/public_html/administrator/components/com_imageshow/classes/jsn_is_showcasetheme.php on line 294

RICOH

Światowy lider w dziedzinie urzadzeń techniki biurowej. Dostawca wysokiej klasy kopiarek, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, faksów i powielaczy cyfrowych o niskim koszcie eksploatacji i prostej obsłudze.

Więcej...

EDUKACJA

Jeżli potrzebujesz czegoś specjalnego zajrzyj właśnie tu!

URZĄDZENIA

BIUROWE

Oferujemy urządzenia wielofunkcyjne, które doskonale nadają się zarówno do pracy biurowej, jak i domowej. Znajdź idealny sprzęt dla siebie lub twojego biura!

Więcej...

kserokopiarka

 

Długoletnie użytkowanie kserokopiarek w biurach, czy też na użytek prywatny prędzej czy później prowadzi do ich zużycia, lub uszkodzenia. Ot, naturalna kolej rzeczy. Często jest tak, że urządzenia zaczynają ulegać awariom przez wcześniejsze zaniedbywanie czynności konserwacyjnych i niedbałość o ich dobry stan. Co na to poradzić? Aby kserokopiarki funkcjonowały prawidłowo, niezbędne jest korzystanie z usług serwisu, który zadba o ich stan techniczny na kolejne lata. Co jednak warto wiedzieć o konserwacji kserokopiarek? Na co zwrócić największą uwagę?

 

Na czym polega konserwacja kserokopiarek?

Regularny przegląd techniczny to czynność, która przebiega w kilku etapach. Najczęściej zaczyna się od oczyszczenia sprzętu z tonera, co umożliwia tym samym sprawniejszą pracę kserokopiarki. W trakcie jej użytkowania dochodzi do wysypywania się proszku, przez co urządzenie brudzi się. To oznacza jedno – możliwy powód do awarii. Regularne sprawdzanie stanu technicznego kserokopiarki pozwala więc na uniknięcie poważnych problemów ze sprzętem. serwis oprócz oczyszczenia urządzenia sprawdzi także stan rolek papieru. Z pozoru jest to standardowa czynność, jednak tak jak w przypadku tonera – lepiej o niej nie zapominać. Warto zwrócić uwagę również na to, że w niektórych sprzętach rolki muszą być dodatkowo wymieniane na nowe w związku z ich zużyciem. To wiąże się z dodatkową opłatą. Na tym etapie kończy się czyszczenie wewnętrzne i zaczyna zabezpieczenie powierzchni zewnętrznych. W przypadku braku potrzeby wymiany komponentów serwis natychmiast przechodzi do sprawdzenia i nasmarowania mechanizmów znajdujących się w kserokopiarce. Pod koniec całego zabiegu kserokopiarki są zwykle dokładnie czyszczone z zewnątrz i pokrywane specjalnymi środkami, które mają na celu zapobieganie osadzania się kurzu. W zależności od koloru sprzętu pyłki i zabrudzenia mogą być słabiej lub mocniej widoczne. Co to oznacza? Oczywiście nieestetycznie prezentującą się przestrzeń. Aby móc wystawić kserokopiarkę w widocznym miejscu i nie martwić się stale ścieraniem z niej kurzu, serwis oferuje tego typu dodatkowy etap konserwacji.

 

Czas na konserwację

korzystanie z kserokopiarki

Czy ktokolwiek myśli na co dzień o konwersacji swojego sprzętu? Niekoniecznie. Prawda jest taka, że rzadko kiedy zastanawiamy się, czy to odpowiedni moment na sprawdzenie stanu swojego urządzenia i podreperowanie go. Brak problemów ze sprzętem sprawia, że każdy korzysta z niego bez zmartwień. Część urządzeń ma wyświetlacz na którym w odpowiednim czasie pokaże się komunikat :”Czas na konserwacje”. Niestety duża cześć użytkowników nie zwraca uwagi na ten komunikat, lub jego urządzenie nie posiada opcji komunikatów o konieczności przeprowadzenia konserwacji. W przypadku niektórych kserokopiarek konserwacja może być wymagana wcześniej, już kilka miesięcy po intensywnym użytkowaniu. Warto obserwować swój sprzęt i samemu ocenić czy urządzenie nie brudzi, lub w inny sposób domaga się odwiedzin serwisu.

 

Kto powinien skorzystać z serwisu?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że z serwisu kserokopiarek korzystają głównie duże firmy, w których sprzęt ten występuje na każdym kroku i jest intensywnie użytkowany. Prawda jest jednak taka, że każde urządzenie potrzebuje serwisowania, nawet to używane co kilka dni lub tygodni. Usługi tego typu są więc dostępne dla każdego. Klienci indywidualni, małe firmy, duże przedsiębiorstwa… Do wyboru, do koloru. Dla jednych mogą być bardziej przydatne niż dla innych, ale to nie zmienia faktu, że są potrzebne w różnych miejscach. W przypadku kserokopiarek serwisowanie powinno być jednak przede wszystkim brane pod uwagę przez każdego, kto intensywnie użytkuje ten sprzęt – nawet kilka razy w tygodniu. Warto wspomnieć także o tym, że osoby, które posiadają kserokopiarkę, ale od dawna jej nie wykorzystywały, również powinny jak najszybciej skierować się do serwisu. Ważne więc, aby pamiętać, że nawet te sprzęty wykorzystywane raz na rok kiedyś będą potrzebować konserwacji – dzięki temu będzie można cieszyć się nimi przez dłuższy czas.